Miesiąc do polskich el.ME U19

Za miesiąc reprezentacja Polski U19 rozegra turniej eliminacyjny. Mecze w Sieradzu, Bełchatowie i Łodzi.


Aż w czterech lokalizacjach rozgrywany będzie turniej pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Europy U19. W tym roku UEFA organizacje turnieju pierwszej rundy powierzyła Polsce. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialny został Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Mecze eliminacyjne rozgrywane będą w terminie 2-8 października w Bełchatowie, Sieradzu oraz na dwóch stadionach w Łodzi.

W turniej oprócz Polek zagrają także Chorwatki, Bułgarki oraz wyżej notowane od naszej reprezentacji Szkotki. Awans do dalszej fazy gier wywalczą dwa najlepsze zespoły z naszej grupy oraz cztery najlepsze zespoły sposób wszystkich trzecich miejsc w dwunastu grupach pierwszej rundy eliminacji.

Dla Polek prowadzony przez selekcjoner Ninę Patalon awans do elite round będzie obowiązkiem. Im więcej zdobytych punktów w turnieju i im więcej strzelonych bramek tym wyższa szansa na lepsze losowanie rywali w drugiej i jednocześnie ostatniej fazie eliminacji.

2 października
Szkocja - Bułgaria, godz. 17:00, stadion GKS Bełchatów
Polska - Chorwacja, godz. 17:00, stadion MOSiR Sieradz

5 października
Szkocja - Chorwacja, godz. 16:00, stadion MOSiR Sieradz
Polska - Bułgaria, godz. 16:00, stadion GKS Bełchatów

8 października
Polska - Szkocja, godz. 15:00, stadion Widzewa Łódź
Bułgaria - Chorwacja, godz. 15:00, stadion ŁKS Łódź

Turnieje drugiej rundy eliminacji ME U19 odbywać będą się wiosną 2020, natomiast turniej finałowy Mistrzostw Europy na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbędzie się w Gruzji.