Sztormu nie znajdziemy

Jeszcze trzy sezony temu Sztorm AWFiS Gdańsk grał w Ekstralidze. Dziś nie znajdziemy klubu w żadnej lidze.


W pewnym okresie Sztorm AWFiS Gdańsk był ostoją piłkarstwa kobiecego w Trójmieście. Klub najpierw grał pod nazwą Sztorm Gdynia, a parę lat temu przeniósł się do Gdańska. Zdobywał liczne medale w rywalizacji juniorek i z tego słynął. Przez dwa sezony w latach 2015-2017 grał w Ekstralidze. Po spadku z elity drużyna seniorska zaczęła się rozpadać, a to miało także przełożenie na całe funkcjonowanie klubu.

Po spadku z Ekstraligi w 2017 roku przez jeden sezon Sztorm grał w I lidze kobiet. Rok temu drużyna przeszła kolejną rewolucję personalną i jesienią ubiegłego roku przegrywała mecz za meczem na boiskach pierwszej ligi. Ostatniej zimy zespół z Trójmiasta został wycofany z I ligi i wiosną występował na poziomie wojewódzkiej III ligi w której to miał swoje rezerwy.

Co dziś dzieje się w klubie, który jeszcze trzy sezony temu grał w piłkarskiej elicie? Sztormu nie znajdziemy już na mapie ligowego piłkarstwa kobiecego. Klub został wycofany nawet z rywalizacji w lokalnej III lidze. Część zawodniczek, które ostatnio, ale także i wcześniej grały w Sztormie trafiła do nowo powstałego klubu Marcus Gdynia w którym trenerem jest były trener Sztormówek - Robert Chałaszczyk.