Dewicka wybrała II ligę

- Nie wyobrażałam sobie żeby gdzieś nie grać - mówi Dominika Dewicka, nowa bramkarka Tygrysa Huta Mińska.


Dwa ostatnie lata Dominika Dewicka spędziła w Ekstraligowym zespole AZS PSW Biała Podlaska. Tego lata jej dotychczasowy klub z przyczyn finansowych musiał wycofać się z gry na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego i obecnie gra jedynie na poziomie wojewódzkiej III ligi kobiet. Dominika tak samo jak wszystkie jej koleżanki z zespołu musiała tego lata odpowiedzieć sobie na kilka trudnych pytań i podjąć decyzje co dalej zmierza zrobić ze swoim życiem, nie tylko tym piłkarskim...

- Kiedy informacja o wycofaniu się Białej Podlaskiej wyszła na światło dzienne musiałam sobie odpowiedzieć na sporo pytań - opowiada Dominika Dewicka. - Musiałam się zastanowić nie tylko nad tym gdzie chcę dalej grać i co zrobić z moimi rozpoczętymi studiami w Białej, ale także jak to wszystko razem ze sobą pogodzić. Dostałam sporo propozycji od klubów Ekstraligi oraz I ligi aby przejść do nich. Nie skorzystałam z żadnej takiej oferty. Dalej chciałam bowiem grać w futsal więc chciałam znaleźć się w klubie, który będzie mi umożliwiał moją dalszą grę w futsalowym zespole AZS UAM Poznań z którym jestem związana od lat - podkreśla.

Ostatecznie bramkarka związała się z drugoligowym zespołem Tygrys Huta Mińska do którego została wypożyczona. - Studia będę kontynuować w Białej więc musiałam znaleźć klub do którego będę miała po prostu w miarę blisko i jednocześnie nie będzie mi on kolidował z futsalem. Nie wyobrażałam sobie, żeby gdzieś nie grać, nie ruszać się przez tak długi okres czasu kiedy nie ma rozgrywek futsalu. W Mińsku prowadzę również treningi dla bramkarzy. Jestem w stanie to wszystko pogodzić i dlatego przyjęłam ofertę od Tygrysa - podkreśla reprezentantka Polski w futsalu. Razem z nią do Tygrysa trafiła również Agata Wołos z Białej.

22-letnia Dominika Dewicka pochodzi z Lubonia koło Poznania. Tam zaczynała swoją piłkarską przygodę grając z chłopakami. W 2012 roku trafiła do poznańskiej Polonii w której grała do lata 2017 roku. Ostatnie dwa sezony spędziła w AZS PSW Biała Podlaska. Na szczeblu Ekstraligi rozegrała jak do tej pory 33 spotkania. Jako bramkarka futsalowego AZS UAM Poznań jest regularnie powoływana do futsalowej reprezentacji naszego kraju. Za rok w Poznaniu odbędą się Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu w których chciałaby zagrać.