Runda jesienna Ekstraligi na półmetku

Choć mamy połowę września to runda jesienna w Ekstralidze kobiet jest już na swoim półmetku. Obecnie rozegranych zostało 6 z 11 jesiennych kolejek, a oprócz pięciu pozostałych kolejek zaplanowanych na ten rok kalendarzowy do rozegrania pozostał jeszcze zaległy mecz Górnika Łęczna z UKS SMS Łódź.

Co można powiedzieć na półmetku rundy jesiennej? Cała "wielka trójka" z dwóch zeszłych sezonów nadal trzyma fason. Górnik Łęczna, Medyk Konin i Czarni Sosnowiec utrzymują swoje miejsce na podium. Do strefy medalowej aspiruje GKS Katowice, a oddala się od niej AZS PWSZ Wałbrzych. W lidze zawodzą beniaminkowie. Zarówno Rolnik Głogówek, jak i KKP Bydgoszcz dostają przysłowiowe baty. Ich spadek z Ekstraligi jest bardzo realny.

Przypomnijmy, iż w przeciwieństwie do ubiegłych sezonów w tym sezonie Ekstraliga jest rozgrywana systemem tradycyjnym bez późniejszego podziału na grupę spadkową i mistrzowską. Zarówno jesienią, jak i wiosną kluby będą miały więc do rozegrania równą ilość po 11 kolejek na rundę.

Pierwsze sześć kolejek rundy jesiennej zostało rozegranych w półtora miesiąca, a pozostałe pięć będzie rozgrywanych przed dwa najbliższe miesiące co jest spowodowane dwoma przerwami na mecze reprezentacji narodowych w międzyczasie.

terminy następnych jesiennych kolejek Ekstraligi
7. kolejka - 21/22 września
8. kolejka - 12/13 października
9. kolejka - 19/20 października
10. kolejka - 26/27 października
11. kolejka - 16/17 listopada