Znamy lokalizacje AMP

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu odbędzie się w Poznaniu. Półfinały w Krakowie i Warszawie.


Rok akademicki za kilka dni ruszy już pełną parą. Dla studentek największą imprezą sportową w piłce nożnej są Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. W tym roku akademickim AMP'y zgodnie z tradycją rozegrane zostaną na początku roku kalendarzowego.

Gospodarzem turnieju finałowego z udziałem 16 drużyn, który odbędzie się w lutym będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finał planowany jest na termin 20-23 lutego 2020. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim, który organizowany będzie z kolei przez poznańską Politechnikę.

Aby poszczególne drużyny zakwalifikowały się do poznańskiego finału będą musiały przejść tradycyjne już eliminacje, które odbędą się w Warszawie (dla uczelni z północy) oraz w Krakowie (dla uczelni z południa kraju). Półfinały organizowane przez UW Warszawa i UEK Kraków planowane są na przełom stycznia i lutego 2020 roku.

Warszawa, Kraków i Poznań - można powiedzieć, że konkurs na organizacje finałów AMP w tym sezonie wygrały najbardziej popularne lokalizacje AMP'ów z ostatnich lat, bo praktycznie co roku jeden z turniejów odbywa się właśnie w tych miastach.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej na poziomie seniorskim. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Opolu, a wygrał je Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.