Podgórze Kraków z Pucharem Polski

W Krakowie rozegrany mecz finałowy o Puchar Polski kobiet na szczeblu województwa małopolskiego. Zdobywcą lokalnego Pucharu został zespół Podgórze Kraków, który w finale pokonał Puszczę Niepołomice. Po 90-minutach gry był remis 1:1, po dogrywce było 2:2, a po karnych 5:4 wygrało Podgórze.

Zgodnie z nowymi zasadami rozgrywek o Puchar Polski obowiązującym od tego sezonu na szczeblu wojewódzkim o Puchar rywalizują tylko zespoły grające w III lidze oraz w IV lidze o ile jest ona w danym okręgu. Przystąpienie do rozgrywek ma charakter dobrowolny.

Zdobywca Małopolskiego pucharu otrzymał nagrodę finansową w kwocie 5 tysięcy złotych, a finalistki, które przegrały w finale otrzymały 2 tysiące nagrody. Piłkarkom puchar wręczył Ryszarda Kołtuna, wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Podgórze Kraków jako przedstawiciel Małopolski zakwalifikowało się do II etapu rozgrywek o Puchar Polski w którym to rywalizować ze sobą będą zwycięzcy lokalnych pucharów i zespoły grające w drugiej lidze kobiet.


[ Puchar Polski ]