Mistrz z plaży trenuje

Grembach Łódź jeszcze w tym roku poleci do Turcji na klubowe Mistrzostwa Świata w Beach Soccerze.


Sezon w kobiecym beach soccerze w Polsce trwa ledwo miesiąc i ogranicza się do dwóch trzydniowych turniejów - o Puchar Polski oraz o Mistrzostwo Polski. W tym roku trzeci raz z rzędu złoty medal w mistrzostwach kraju zdobył Grembach Łódź. Dla zawodniczek z Łodzi sezon beach soccera trwa natomiast cały rok. W maju były bowiem na klubowych mistrzostwach Europy, a teraz nadal trenują i szykują się do następnego mistrzowskiego turnieju.

Pod koniec października Beach Soccer Club Grembach Łódź zagra w rozgrywanych po raz pierwszy mistrzostwach świata w plażowej piłce nożnej. Mundial na piasku odbędzie się w terminie 21-27 października w tureckiej miejscowości Alanya nad Morzem Śródziemnym. Grembach będzie jedynym zespołem z Polski, który powalczy w tym turnieju.

Nie jest tajemnicą, że "Grembaszki" w Polsce wygrały już wszystko, co mogły. Od trzech lat są mistrzyniami beach soccera u nas w kraju, a w tym roku zdobyły dublet, bo wygrały jeszcze rozgrywany po raz pierwszy w historii turniej o Puchar Polski w piłce plażowej. Teraz zespół z Łodzi chce zaistnieć na arenie międzynarodowej, choć nie do końca jest to dobre określenie, bo w Europie już gra i to nawet regularnie. W tym roku zajął siódme, a rok temu piąte miejsce w Women's Euro Winners Cup czyli w turnieju o randze klubowych Mistrzostw Europy bądź jak kto woli w plażowej Lidze Mistrzyń.

Aktualnie zespół mistrzyń przygotowuje się do wylotu do Turcji. Wiadomo, że Mistrzostwa Świata to turniej stojący na o wiele wyższym poziomie niż nasze krajowe mistrzostwa. Z tego też względu trener Jarosław Jagielski kompletuje skład zespołu na Mundial. Ostatnio z Grembachem trenowały czołowe zawodniczki innych zespołów grających w plażową odmianę piłki nożnej.

Oprócz kompletowania składu klub w dalszym ciągu zbiera także fundusze potrzebne na wylot do Turcji.