Lider z Rybnika

TS ROW Rybnik zimę spędzi na fotelu lidera południowej grupy I ligi kobiet. Wyprzedza Radom, Tarnów, Bielsko-Białą.


Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej w I liga kobiet, gr. południowa pewny swojej wysokiej pozycji w lidze może być TS ROW Rybnik. Wiadomo już, że piłkarki z województwa śląskiego zimę spędzą na fotelu lidera ligi. Jest to pozycja na którą zasłużyły.

Na chwilę obecną rybniczanki mają na swoim koncie 28 punktów. Do rozegrania pozostał im jeszcze jeden mecz. W ostatniej jesiennej kolejce zaplanowanej na 16/17 listopada zmierzą się z na wyjeździe z Tarnovią Tarnów - to również jeden z zespołów znajdujących się w czołówce ligi. Od rezultatu tej konfrontacji będzie zależało czy TS ROW będzie miał w przerwie zimowej trzy czy sześć punktów przewagi nad wiceliderem, którym po jesieni będzie Rekord Bielsko-Biała, HydroTruck Radom albo Tarnovia Tarnów.

Klub z Rybnika już przed sezonem mówił o swoich aspiracjach do gry w Ekstralidze. Jesienią swoimi wynikami potwierdził, że na chwilę obecną faktycznie jest najlepszy w południowej grupie I ligi. Podczas rozegranych jak dotychczas dziesięciu kolejek nie przegrał żadnego meczu i stracił tylko trzy bramki.

TS ROW Rybnik to "najmłodszy" klub grający w I lidze. Powstał w 2016 roku. Już w swoim pierwszym sezonie gry wywalczył awans z III do II ligi, a następnie również bezpośrednio awansował z II do I ligi. W ubiegłym roku przerwał swoją znakomitą passę awansów rok po roku i teraz gra drugi sezon w I lidze. Czy opuści ją po tym sezonie? W tym momencie jest do tego faworytem...

[ tabela, I liga kobiet, gr. południowa ]

11. kolejka I ligi południowej (ostatnia w rundzie jesiennej)
Sokół Kolbuszowa Dolna - SWD Wodzisław Śląski
Tarnovia Tarnów - TS ROW Rybnik
Rekord Bielsko-Biała - Sparta Daleszyce
Wanda Kraków - Rysy Bukowina Tatrzańska
Respekt Myślenice - Resovia Rzeszów 1:1 /rozegrany awansem
HydroTruck Radom - Gol Częstochowa 2:0 /rozegrany awansem

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - TS ROW Rybnik