Rekord frekwencji

7528 - tylu kibiców obejrzało z trybun w Lublinie mecz Polska - Hiszpania. To nasz krajowy rekord na meczu reprezentacji.


Podczas wtorkowego meczu Polska - Hiszpania (0:0) rozgrywanego na Arenie Lublin w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2021 udało się pobić nasz krajowy rekord frekwencji na meczu kobiecej reprezentacji Polski.

Na trybunach stadionu w Lublinie zasiadło w ocenie organizatorów 7528 osób. Tym samym pobity został historyczny rekord, który w kwietniu tego roku także został ustanowiony w Lublinie. Wówczas towarzyski mecz Polek z Włoszkami oglądało 7205 widzów.

Łącznie w tym roku reprezentacja Polski rozegrała tylko trzy mecze w Polsce. Ich starcie z Włoszkami w Lublinie oglądało wspomniane 7205 widzów, w październiku mecz z Brazylią w Kielcach obserwowało 3585 widzów, a teraz w Lublinie podwyższony historyczny i tegoroczny rekord.

Choć frekwencja na meczach kadry w porównaniu do ubiegłych lat bardzo się poprawiła to wciąż daleko nam do światowych bądź europejskich rekordów. Na przykład w ostatni weekend mecz Anglia - Niemcy na słynnym Wembley obserwowało 78 tysięcy kibiców.