Nowa sędzia w elicie - Karolina Bojar

Znana dotychczas głównie z występów w telewizji i mediach Karolina Bojar zadebiutowała jako sędzia główna w Ekstralidze.


Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej w 6. kolejce Ekstraligi kobiet na mecz pomiędzy zespołami AP Lotos Gdańsk - Medyk Konin (0:3) wyznaczyło na arbitra głównego tego meczu Karolinę Bojar. Dla 22-letniej wówczas sędzi był to jej debiut w roli sędzi głównej na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. Parę dni później ukończyła 23 lata.

Zanim Karolina Bojar dotarła do Ekstraligi przez trzy sezony prowadziła mecze w I lidze kobiet. Nowa sędzia kobiecej Ekstraligi reprezentuje Kolegium Sędziów Warszawa z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej była związana z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej w Krakowie skąd pochodzi. Sędzią piłkarską jest od 2014 roku.

Sędzia z Warszawy dotychczas była kojarzona głównie z występów w różnego rodzaju mediach zarówno jako gość, jak i współprowadząca programy w TV. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 160 tysięcy osób co w social mediach stawia ją w roli najpopularniejszej osoby związanej z piłkarstwem kobiecym.

Co ciekawe, Karolina Bojar, mimo, iż jest debiutantką w kobiecej Ekstralidze to nie jest najmłodszą sędzią główną w piłkarskiej elicie. O parę miesięcy młodsza od niej jest Joanna Pondo z Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, która w Ekstralidze zadebiutowała już w ubiegłym roku.