Vypasniak wygrała Women's Euro Winners Cup

Ukrainka Myroslava Vypasniak grająca od paru lat w Polsce wygrała Women's Euro Winners Cup w Beach Soccerze.


W połowie września w portugalskim mieście Nazare nad Oceanem Atlantyckim odbyła się coroczna edycja Women's Euro Winners Cup. To turniej Beach Soccera będący odpowiednikiem Ligi Mistrzyń. W tym roku przez ogólnoświatową pandemię koronawirusa do Portugalii pojechało tylko pięć zespołów, czyli 1/4 ilości, jaka startowała w imprezie rok temu.

Puchar Zwycięzców Europy wywalczył Mistrz Ukrainy - BSC Mriya 2006. W jego składzie grała Myroslava Vypasniak, Ukrainka mieszkająca od lat w Polsce. Vypasniak jest znana w środowisku piłkarstwa kobiecego z gry w wielu polskich klubach. Oprócz klubu z Ukrainy w Portugalii zagrały także zespoły z Hiszpanii, Rosji, Belgii i Francji. Przez małą ilość uczestników mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Mistrzostwa trwały pięć dni i odbyły się w terminie 9-13 września.

27-letnia Myroslava Vypasniak w Polsce gra od 2015 roku. Najpierw występowała na trawie w Pelikanie Łowicz, a później w takich klubach jak Mitech Żywiec, Wanda Kraków, ULKS MOSiR Sieradz, Prądniczanka Kraków i obecnie w AKF Wisła Brzeźnica. Była związana z futsalowym zespołem Słomniczanka Słomniki, natomiast w beach soccera w Polsce gra od czerech lat w mistrzowskim Grembachu Łódź. Rok temu w turnieju plażowej Ligi Mistrzyń wystąpiła jako zawodniczka francuskiego klubu z Marsylii.

Rok temu w Women's Euro Winners Cup 2019 nasz kraj reprezentowały zespoły Lady Grembach Lódź (7. miejsce) i Red Devils Ladies Chojnice (18. miejsce). W tym roku przez pandemię polskie kluby tak samo jak większość klubów z innych państw zrezygnowały z gry w tym prestiżowym turnieju odbywającym się od pięciu lat. Nie oznacza to jednak, że Polek zabrało na Winners Cup. Ewa Michalak i Wiktoria Kaczmarek zagrały gościnie w drużynie Marseille Beach Team Women.