Krzysztof Klonek trenerem TS ROW Rybnik

Znany na Śląsku trener został nowym szkoleniowcem beniaminka będącego obecnie outsiderem Ekstraligi.


Trener reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Dziewcząt oraz grający trener A-klasowego zespołu Młodość Rudno został nowy trenerem piłkarek TS ROW Rybnik grających w kobiecej Ekstralidze. Krzysztof Klonek to już trzeci szkoleniowiec, który w tym sezonie zasiądzie na ławce trenerskiej beniaminka żeńskiej elity.

Z końcem sierpnia z dalszego prowadzenia drużyny z Rybnika zrezygnował po dwóch latach Łukasz Wojtala. Zastąpił go jako tymczasowy trener Mariusz Adaszek, a teraz rolę trenera przejmie 34-letni Klonek, który niedawno objął jeden z zespołów młodzieżowych w rybnickim klubie. Klonek posiada dyplom trenerski UEFA A wymagany w Ekstralidze.

TS ROW Rybnik po siedmiu kolejkach Ekstraligi zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z jednym zdobytym puntem. Do końca roku rybniczanki zagrają jeszcze o ligowe punkty z Medykiem Konin, Górnikiem Łęczna, TME UKS SMS Łódź, AZS UJ Kraków i Śląskiem Wrocław, a więc zespołami z górnej "6" ligi.

Jako ciekawostkę można dodać, że nowy trener Rybnika w latach w latach 2014-2018 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Toszku w powiecie gliwickim.