Wiśniewska pozostała wierna Mitechowi

Przez trzynaście lat grała nieprzerwanie w Ekstralidze. Mimo wycofania się Mitechu Żywiec z elity nie odeszła z klubu.


Jedną z piłkarek, których w tym sezonie "brakuje" na boiskach Ekstraligi kobiet jest Patrycja Wiśniewska. Ofensywnie usposobiona zawodniczka, która na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce grała nieprzerwanie przez trzynaście lat teraz występuje na boiskach IV liga kobiet, gr. śląska gdzie nadal strzela bramki dla Mitechu Żywiec. W zespole z Żywca zdecydowała się pozostać mimo wycofania się latem klubu z piłkarskiej elity.

Po tym, jak latem Mitech Żywiec wycofał się z dalszej gry na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego 33-letnia Wiśniewska była przymierzana do gry w innych klubach Ekstraligi z okręgu śląskiego ale ostatecznie pozostała w Żywcu w którym gra od początku 2014 roku. W ostatnich latach Wiśniewska była jedną z najbardziej doświadczonych piłkarek Ekstraligi. Na poziomie Ekstraligi grała nieprzerwanie od 2007 do 2020 roku. To trzynaście sezonów. W tym czasie rozegrała w niej ponad 250 spotkań i strzeliła ponad 100 bramek. W reprezentacji Polski "A" wystąpiła 25 razy.

Pochodząca z Zabrze zawodniczka swoją piłkarską karierę zaczynała w KKS Zabrze. W 2006 roku trafiła do Unii Racibórz z którą rok później uzyskała awans do elity. Z Unią zdobywała wszystkie możliwe trofea. Pięć razy mistrzostwo Polski i cztery razy Puchar Polski. Przez wszystkie siedem sezonów gry z Unią w Ekstralidze stała się najlepszą strzelczynią Unii Racibórz w historii jej występów na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego. Na początku 2014 roku po upadku Unii przeszła do Mitechu.

To najbardziej doświadczona piłkarka, która po ubiegłym sezonie "ubyła" z Ekstraligi.