Zagra w lidze norwerskiej

Od nowego sezonu Milena Kokosz będzie grała w najwyższej lidze norweskiej. Młoda Polka przeszła do klubu Arna Bjørnar.


Dotychczas grała w Åsane Fotball Damer na drugim poziomie rozgrywkowym piłkarstwa kobiecego w Norwegi gdzie rozgrywki toczą się systemem wiosna - jesień. Od 2021 roku Milena Kokosz rozpocznie swoją przygodę z Toppserien, czyli najwyższą ligą norweską. Polka podpisała kontrakt z klubem Arna Bjørnar.

Arna Bjørnar to ligowy średniak w Norwegii. Ubiegły sezon 2019 zakończył na 9. miejscu. Największe sukcesy osiągnął z kolei w latach 2012-2014 i 2018, kiedy zajmował trzecie miejsce na podium ligi norweskiej. 19-letnia młodzieżowa reprezentacja Polski ze swoim nowym klubem podpisała dwuletni kontrakt.

Milena Kokosz to piłkarka dość mało znana w Polsce. Przez ostatni rok mogła liczyć na powołania do reprezentacji Polski U19 prowadzonej przez Ninę Patalon. Kokosz na stałe mieszka w Norwegii gdzie przeprowadziła się razem z rodziną w 2011 roku. Pochodzi z Choroszczy nieopodal Białegostoku.

Od lipca w norweskiej Toppserien gra Aleksandra Rompa, znana wcześniej pod nazwiskiem Sikora. Reprezentantka Polski grająca niegdyś w Medyku Konin i włoskiem Juventusie jest aktualnie zawodniczką klubu Klepp IL.