Odliczamy do AMP w futsalu

Dokładne terminy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Półfinały w Krakowie i Warszawie. Finał w Poznaniu.


Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego podjął decyzję, że gospodarzami Akademickich Mistrzostw Polski w roku akademickim 2020/2021 będą te same podmioty, które organizowały AMPy w sezonie 2019/2020.

Pierwsze emocje w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet czekają nas w dniach 29-31 stycznia, kiedy to jednocześnie obędą się turnieje półfinałowe organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 26-28 lutego i zorganizuje go Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim.

O tym, kto awansuje z turniejów półfinałowych rozgrywanych w Warszawie i Krakowie do turnieju finałowego w Poznaniu (łącznie 15 miejsc) zadecyduje współczynnik ogólnej liczby drużyn, które przystąpią do półfinałów. Gospodarz finałów ma w nich zapewnione miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej na poziomie seniorskim. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet wygrał Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.