AMPy w futsalu zgodnie z planem

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu odbędą się zgodnie z planem. Ostatni weekend stycznia w Krakowie i Warszawie.

Wiadomo już, że tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbędą się zgodnie z pierwotnym założeniem terminarza. Póki co jest pewność co do rozegrania turniejów półfinałowych. Wydaje się jednak, że termin turnieju finałowego także nie jest zagrożony.

Turnieje półfinałowe AMP odbędą się w terminie 29-31 stycznia. Rywalizacja potrwa od piątku do niedzieli. Półfinały zostaną rozegrane w Warszawie na halach przy ulicach Marymonckiej i Banacha oraz w Krakowie na osiedlu Zgody oraz przy ulicy Rakowickiej. Rok temu lokalizacje hal półfinałów AMP były takie same.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 26-28 lutego i zorganizuje go Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O tym, kto awansuje z turniejów półfinałowych rozgrywanych w Warszawie i Krakowie do turnieju finałowego w Poznaniu (łącznie 15 miejsc) zadecyduje współczynnik ogólnej liczby drużyn, które przystąpią do półfinałów. Gospodarz finałów ma w nich zapewnione miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej na poziomie seniorskim. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet wygrał Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.