„Piłka Nożna" wybierze piłkarkę roku

Tygodnik „Piłka Nożna" przyzna tytuł najlepszej piłkarce. Katarzyna Kiedrzynek, Ewa Pajor albo Paulina Dudek.

Coroczne plebiscyty tygodnika „Piłka Nożna" organizowane są od 1973 roku. W tym roku redakcja popularnego pisma szósty raz z rzędu przyzna także tytuł Piłkarka Roku. Nominowane do tytułu zostały trzy zawodniczki. Są to Paulina Dudek (Paris Saint-Germain) oraz Katarzyna Kiedrzynek i Ewa Pajor (obie VfL Wolfsburg).

Pajor w 2020 roku wygrała kolejny raz Bundesligę i zdobyła Puchar Niemiec. Wystąpiła również w finale Ligi Mistrzyń. Od początku obecnego sezonu jest  kontuzjowana. Obecnie wraca do zdrowia. Kiedrzynek z PSG zdobyła wicemistrzostwo Francji, a latem przeszła do VfL Wolfsburg. Finał Ligi Mistrzyń obejrzała z ławki. Dudek zdobyła wicemistrzostwo Francji, a pierwszą część obecnego sezonu razem z PSG zakończyła na podium ligi.

Dudek, Pajor albo Kiedrzynek. Takie same nominacje były również rok i dwa lata temu. Rok temu piłkarką roku według „Piłka Nożna" została Ewa Pajor, która wówczas drugi raz z rzędu triumfowała. Z kolei trzy pierwsze edycje plebiscytu wygrała Katarzyna Kiedrzynek. To zresztą jedyna zawodniczka, która sześciokrotnie była nominowana w tym plebiscycie.