Wiadomości

Zofia Buszewska najlepszą piłkarką Katowic

Plebiscyt Złote Buki na piłkarkę 2020 roku w wielosekcyjnym klubie GKS Katowice wygrała Zofia Buszewska.


„Złote Buki” to tradycyjny plebiscyt organizowany przez GKS Katowice we współpracy z redakcją GieKSa.pl, w którym fani wybierają najlepszych sportowców poszczególnych sekcji reprezentujących barwy GKS-u Katowice. Wybierany jest piłkarz roku, piłkarka, siatkarz, hokeista oraz wydarzenie minionego roku.

W tym roku plebiscyt Złote Buki w kategorii piłkarka roku w GKS Katowice wygrała Zofia Buszewska. Oprócz niej w plebiscycie nominowane były także dwie inne zawodniczki ekstraligowej drużyny. Były to Klaudia Maciążka oraz triumfatorka plebiscytu z poprzedniego roku - Kinga Kozak.

Zofia Buszewska w Katowicach gra od początku sezonu 2018/2019. Na Śląsk trafiła z Medyka Konin. Jest wychowanką Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W rudzie jesiennej Ekstraligi kobiet pełniła funkcje kapitana swojej drużyny. Strzeliła jesienią sześć bramek (połowę z rzutów karnych) oraz zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski.

Defensywnie usposobiona Buszewska wygrała piątą edycję katowickiego plebiscytu na piłkarkę roku. Wcześniej w plebiscycie trymowały Kinga Kozak (2019), Natalia Nosalik (2017) oraz Angelina Łąckiewicz-Oślizło (2018 i 2016).Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu