Sędzia z doktoratem

Agnieszka Kostyra znana z prowadzenia spotkań na szczeblu centralnym i lokalnym uzyskała tytuł naukowy doktora.


Powody do radości miała w ostatnim czasie Agnieszka Kostyra. Sędzia prezentująca podokręg Toruń w Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej obroniła rozprawę doktorską i uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Kostyra tytuł doktora uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

31-letnia sędzia w swojej przygodzie z gwizdkiem sędziowała już mecze na wszystkich poziomach piłki nożnej kobiet. Mając 23 lata zadebiutowała w kobiecej Ekstralidze czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. W ostatnim czasie było można ją spotkać na meczach rozgrywanych w ramach lokalnych rozgrywek w województwie kujawsko-pomorskim.

W środowisku piłki nożnej kobiet niewiele osób może pochwalić się tytułem doktora. W tym gronie są między innymi Anna Dąbrowska (sędzia międzynarodowa), Monika Grygorowicz (wiceprzewodnicząca Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN), Miłosz Stępiński (selekcjoner reprezentacji Polski A), Marcin Kasprowicz (selekcjoner reprezentacji U17), Maciej Buryta (prezes Olimpii Szczecin) czy choćby Michał Karasiński (trener futsalowego AZS UJ Kraków).


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Dariusz Stoński Photography