Sikora-Rompa w AP Lotos Gdańsk

Wielki transfer beniaminka Ekstraligi. Aleksandra Rompa wróciła do Polski. Po Włoszech i Norwegii zagra w AP Lotos Gdańsk.


Z przytupem klub zmieniła Aleksandra Rompa. Skrzydłowa reprezentacji Polski, która w przeszłości przez dziesięć lat grała w Medyku Konin, później we Włoszech a ostatnio w Norwegii związała się teraz z AP Lotos Gdańsk, beniaminkiem kobiecej Ekstraligi. To największy transfer w historii gdańskiego klubu. Rompa w swoim nowym klubie będzie najbardziej doświadczoną zawodniczką.

Niespełna 30-letnia Rompa, bardziej znana także pod swoim panieńskim nazwiskiem Sikora z którego korzystała do ubiegłego lata przez ostatnie pół roku grała w norweskim klubie Klepp IL. Trzy wcześniejsze sezony spędziła we Włoszech. Z Juventusem dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Włoch w 2019 i 2020 roku. Przed Turynem grała jeszcze rok we włoskim klubie ACF Brescia.

Po Włoszech i Norwegii teraz po 3,5 latach reprezentantka Polski wróciła do kraju. Jej nowym klubem będzie grający dopiero od tego sezonu w piłkarskiej elicie AP Lotos Gdańsk. Taki ruch transferowy reprezentantki Polski może być zaskoczeniem ponieważ gdański klub w tabeli Ekstraligi zajmuje odległe 10. miejsce w dwunastozespołowej stawce.