Powołania na najważniejszy mecz

Dwadzieścia dwie zawodniczki zabierze selekcjoner Stępiński do Hiszpanii. Tylko zwycięstwo uratuje wynik w eliminacjach.


Seniorskiej reprezentacji Polski pozostał jeden mecz do zakończenia fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Europy, które w 2022 roku odbędą się w Anglii. W ostatnim grupowym starciu kadra prowadzona przez szczecińskiego selekcjonera Miłosza Stępińskiego zmierzy się na wyjeździe z Hiszpanią. Ten mecz odbędzie się 23 lutego.

Polki aktualnie zajmują 3. miejsce w pięciozespołowej grupie. Hiszpania już praktycznie ma zapewniony awans do finałów. Nasza kadra, jeśli wygra z Hiszpankami to wyprzedzi w grupowej tabeli Czeszki i awansuje do meczów barażowych o miejsce w gronie finalistów EURO. Tylko zwycięstwo zapewni naszej kadrze prawo do dalszych gier. Remis nie będzie zadowalający.

Przed meczem z Polską reprezentantki Hiszpanii rozegrają jeszcze swój zaległy mecz z Azerbejdżanem - odbędzie się on 18 lutego.

Do Hiszpanii selekcjoner Stępiński zabierze dwadzieścia dwie zawodniczki. W tym gronie nie będzie między innymi grających w Niemczech - Patrycji Balcerzak i Agaty Tarczyńskiej, których to kluby nie wyraziły zgody na wyjazd na kadrę. Wśród powołanych zawodniczek jest jedna debiutantka, która jeszcze nie miała okazji wystąpić w oficjalnym meczu - Paulina Tomasiak z I-ligowej Staszkówki.

powołania otrzymały
Paulina Dudek (Paris Saint-Germain FC, Francja)
Kinga Szemik (FC Nantes, Francja)
Dominika Grabowska (FC Fleury 91, Francja)
Małgorzata Mesjasz (1.FFC Turbine Potsdam 71, Niemcy)
Katarzyna Kiedrzynek (VfL Wolfsburg, Niemcy)
Sylwia Matysik (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy)
Zofia Buszewska (GKS Katowice)
Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław)
Natalia Chudzik (Medyk Konin)
Aleksandra Rompa (APLG Gdańsk)
Katarzyna Konat (UKS SMS Łódź)
Adriana Achcińska (UKS SMS Łódź)
Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)
Małgorzata Grec (Górnik Łęczna)
Jolanta Siwińska (Górnik Łęczna)
Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
Nikola Karczewska (Górnik Łęczna)
Weronika Zawistowska (Czarni Sosnowiec)
Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)
Dżesika Jaszek (Czarni Sosnowiec)
Martyna Wiankowska (Czarni Sosnowiec)
Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszkówka Jelna)