Poznań. Areny AMP w futsalu

Mecze turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu będą rozgrywane w tych samych halach co rok temu.


W dniach 26-28 lutego w Poznaniu rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. Choć jak nazwa wskazuje jest to rywalizacja akademicka to na stałe wpisała się do najważniejszych wydarzeń całego polskiego piłkarstwa kobiecego. AMP w futsalu to największy seniorski turniej w piłce kobiecej.

Zarząd Akademickiego Związku Sportowego w ubiegłym roku podjął decyzję, ze gospodarzami wszystkich turniejów rozgrywanych w ramach AMP w sezonie 2020/2021 będą te same podmioty, które organizowały zmagania studentek i studentów w poprzednim roku. W ten sposób rozegrane w styczniu półfinały AMP ponownie odbyły się w Warszawie i Krakowie, a zbliżający się finał drugi raz z rzędu odbędzie się w Poznaniu.

Główną areną tegorocznych AMP będzie Hala Sportowa UAM Poznań przy ulicy Zagajnikowej na terenie kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Morasku. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych hal sportowych żeńskiego futsalu w Polsce. Na tym obiekcie już blisko od dziesięciu lat swoje ligowe mecze rozgrywa AZS UAM Poznań występujący w Ekstralidze futsalu.

Hala UAM Poznań na Morasku była gospodarzem AMP nie tylko w 2020 roku, lecz także w 2014. W międzyczasie bo w 2016 roku turniej finałowy AMP także odbywał się w Poznaniu, lecz jego gospodarzem był wówczas Politechnika Poznańska. Zgodnie z prawdą można powiedzieć, że Poznań obok Warszawy i obok hali Uniwersytetu Warszawskiego na Banacha to jedne z tradycyjny lokalizacji turniejów półfinałów bądź finałów AMP.

Oprócz Hali UAM Poznań drugim obiektem na którym przez trzy dni rywalizować będą studentki - futsalistki będzie Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ulicy Dojazd. Tam również rok temu odbywały się mecze. W porównaniu do obiektu UAM to skromna hala. Łącznie w turnieju finałowym AMP zagra szesnaście zespołów.