AZS SGGW Warszawa spadł z futsalowej elity

Po trzech latach AZS SGGW Warszawa opuszcza Ekstraligę futsalu. Nie zdołał utrzymać się w elicie.


W 2018 roku AZS SGGW Warszawa uzyskał prawo gry w północnej grupie Ekstraligi futsalu. Od tego czasu w szęściozespołowej grupie północnej rywalizują aż trzy zespoły ze stolicy. Oprócz drużyny grającej pod szyldem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego jest to także AZS UW Warszawa oraz AZS AWF Warszawa. Niestety - dla stolicy - taki stan rzeczy już się kończy.

AZS SGGW Warszawa w tym sezonie od początku przegrywał mecz z meczem. Formalny spadek zespołu z ligi nastąpił po tym jak drużyna... wygrała swój pierwszy mecz w sezonie. Było to w 9. kolejce, kiedy to warszawianki pokonały w derbach Uniwersytet Warszawski 3:1. Do końca sezonu zasadniczego pozostała jeszcze jedna kolejka gry w grupach. SGGW zagra w niej na wyjeździe z Unifreeze Górzno.

Rok i dwa lata temu AZS SGGW Warszawa po sezonie zasadniczym grał w fazie play-off i na poziomie ćwierćfinałów kończył swoją ligową rywalizację. Najlepszym sezonem zespołu był jego pierwszy sezon gry w elicie, kiedy to zajął 3. miejsce w grupie.

W najgorszym "warszawskim" wariancie może okazać się, że w tym sezonie z Ekstraligi futsalu spadną aż dwa warszawskie zespoły. Oprócz AZS SGGW może to być także AZS UW. Zawodniczki Uniwersytetu w ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się u siebie z AZS UG Gdańsk. Jeden z tych zespołów awansuje do fazy pucharowej, a drugi będzie musiał grać w barażach o utrzymanie.