Z trenerem Żądło awans za awansem

Trener Żądło wywalczył w tym sezonie cztery awanse do finałów MMP w futsalu, a finały są tylko trzy. Jeden awans podwójny.

Choć Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu w kategoriach wiekowych U14, U16 i U18 na dobrą sprawę są rozgrywane dopiero od dziesięciu lat to jedną z największych osobistości mistrzostw bez wątpienia jest trener Andrzej Żądło. Aż trudno zliczyć ile razy brał udział ze swoimi drużynami w eliminacjach, w turniejach finałowych poszczególnych kategorii wiekowych oraz ile medali zdobyły jego podopieczne. W tym sezonie trener Żądło ustanawia nowe futsalowe rekordy.

W ubiegły weekend w całej Polsce odbywały się jednodniowe turnieje eliminacyjne do MMP U14. Wisła Brzeźnica awans do finałów MMP uzyskała po eliminacjach rozgrywanych w sobotę, a Wierzbowianka Wierzbno miejsce w finałach zapewniła sobie w niedzielę. Opiekunem obu zespołów jest trener Andrzej Żądło. Dwa awanse z dwoma drużynami U14 to wielka rzecz, ale to jeszcze nie nie wszystko...

Wierzbowianka Wierzbno w lutym pod wodzą tego samego trenera i Pawła Woźniaka zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U16, a w grudniu Żądło razem z Wierzbowianką uczestniczył w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 18 z którą uplasował się na miejscach 5-8. Teraz trzeci raz z rzędu w tym sezonie jako szkoleniowiec pojedzie na MMP. To będzie już ostatni w tym sezonie turniej młodzieżowego futsalu. Odbędzie się w terminie 5-7 marca w Gliwicach.

Trener Andrzej Żądło to najbardziej znany propagator piłki kobiecej w okręgu krakowskim. Przez wiele lat był opiekunem piłkarek wszystkich kategorii wiekowych w Bronowiance Kraków. Z zespołem AZS UJ Kraków wywalczył w 2013 roku awans do Ekstraligi kobiet. Prowadził wiele krakowskich i dookoła krakowskich żeńskich drużyn piłkarskich. Jako trener od lat osiąga liczne sukcesy w postaci medali mistrzostw Polski w piłce młodzieżowej zarówno w futsalu jak i na dużym boisku.