Blamaż Górnika w starciu z Turbine Poczdam

Wynik poszedł w świat. Górnik Łęczna będący liderem Ekstraligi uległ w meczu towarzyskim niemieckiej Turbine Poczdam 0:14.

Mecz ze słynną niemiecką Turbine Poczdam był dla Górnika Łęczna najbardziej prestiżowym meczem towarzyskim zaplanowanym na zimowy okres przygotowawczy. Starcie liderującego w naszej Ekstralidze kobiet Górnika z piątym zespołem niemieckiej Frauen-Bundesligi zakończyło się jednak wynikiem o którym z jednej strony chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, a z drugiej strony wyciągnąć daleko idące wnioski.

Górnik z Turbine przegrał 0:14. Spotkanie zostało rozegrane w miejscowości Lindow w kraju związkowym Brandenburgia. Towarzyskie starcie rozegrane w Niemczech kończyło pierwszy tydzień okresu przygotowawczego Górniczek, a dla Turbine było to zakończenie tygodniowego obozu treningowego. Do przerwy było 0:7. Drugie tyle bramek padło także w drugiej połowie.

Pod względem kadrowym był to typowy mecz towarzyski z dużą ilością zmian. W zespole z Niemiec wystąpiła Małgorzata Mesjasz - reprezentantka Polski, która rozgrywa właśnie swój trzeci sezon w Turbine Poczdam. Strzeliła nawet jednego z goli w tym meczu.

W kolejnych meczach towarzyskich liderki Ekstraligi z Łęcznej zagrają z Resovią Rzeszów, Sportisem KKP Bydgoszcz, TME UKS SMS Łódź, Hydrotruckiem Radom oraz Stomilankami Olsztyn.