MMP U17 dla Stomilu Olsztyn

Mistrzostwa Polski U17 rozegrane w Żorach zakończyły się triumfem Stomilu Olsztyn. UAM i Rekord z medalami.

W weekend 14-16 stycznia rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 17. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Akademii Sportu Stomil Olsztyn, który w finale pokonał AZS UAM Poznań 3:1.

Na podium stanął również Rekord Bielsko-Biała po wygranej w meczu o 3. miejsce z Tęczą Bydgoszcz również 3:1. Były okrągłe dziesiąte w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej (wcześniejsze mistrzostwa de facto były rozgrywane jako U16).

Najlepszą zawodniczką trzydniowych mistrzostw została wybrana Maja Kuleczka z AZS UAM Poznań. Roksana Dołowicz z Rekordu Bielsko-Biała została najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Oliwia Czarnecka z mistrzowskiego Stomilu.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 były drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii U19, które wygrała Pogoń Tczew. Przed nami jeszcze marcowe finały w kategorii wiekowej U15, które zorganizuje AZS UAM Poznań.

9-12. Unia Opole, Praga Warszawa, UKS 3 Staszkówka Jelna, TS ROW Rybnik
13-16. Tarnovia Tarnów, Wierzbowianka Wierzbno, Pogoń Tczew, Prądniczanka Kraków