AZS UAM Poznań nadal mistrzem Ekstraligi

Mistrzostwo Polski w futsalowej Ekstralidze obronił AZS UAM Poznań. W srebrze i brązie też bez zmian sprzed roku.

W weekend 19-20 marca rozgrywany w Lesznie był Final Four Ekstraligi futsalu kobiet. Zagrały w nim cztery najlepsze zespoły, które po sezonie zasadniczym w dwóch terytorialnych grupach Ekstraligi futsalu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów, a następnie po dwumeczach ćwierćfinałowych weszły do najlepszej czwórki futsalowej Ekstraligi.

Final Four rozpoczął się od sobotnich meczów półfinałowych. AZS UAM Poznań choć do przerwy przegrywał z Rekordem Bielsko-Biała to w ostatnich pięciu minutach odwrócił losy meczu wygrywając 2:1. W drugim z półfinałów AZS UEK Słomniczanka Słomniki pokonała inną z małopolskich drużyn AZS UJ Kraków 3:0.

Następnego dnia zdobycie brązowego medal Ekstraligi świętował Rekord Bielsko-Biała, który w meczu o 3. miejsce pokonał AZS UJ Kraków 3:2. W finale broniący tytułu AZS UAM Poznań pokonał po golu Sandry Lichtenstein przeciwniczki z AZS UEK Słomniczanka Słomniki 1:0. Dla UAM to trzeci złoty medal Ekstraligi futsalu i drugi zdobyty z rzędu.

W tym sezonie w porównaniu do zeszłego sezonu medalowa trójka się nie zmieniła. Poznań obronił mistrzostwo natomiast Słomniki i Bielsko-Biała musiały zadowolić się odpowiednio srebrnym i brązowym medalem. Rok temu UAM pokonał w meczu o złoto AZS UEK aż 9:1 z kolei w tym roku w finale padła tylko jedna bramka.

Podczas ceremonii wręczenia medali oraz pucharów nagrodzone zostały: Alicja Zając - najlepsza zawodniczka, Karolina Czyż - królowa strzelczyń, Wioleta Myjak - najlepsza bramkarka.

Lichtenstein

AZS UAM Poznań mistrzostwo kraju zdobył grając w składzie: Dominika Dewicka, Anna Laskowska, Weronika Szymańska - Laura Czudzińska, Alicja Zając, Zuzanna Sawicka, Paula Fronczak, Eliza Ostrowska, Patrycja Sutkowska, Sandra Lichtenstein, Monika Skowrońska, Aleksandra Jankowska ponadto w sezonie grały: Maja Kuleczka i Zofia Śliwińska. Treneremi zespołu są Wojciech Weiss i Mikołaj Wicberger.

Turniej Final Four w Lesznie zakończył XV sezon futsalowej Ekstraligi.