Porażka po dobrym meczu z Norwegią

Polki pokazały się w Oslo z dobrej strony, ale szansę na baraże do Mistrzostw Świata są już czysto matematyczne.

12.04.2022, el. Mistrzostw Świata 2023
Norwegia - Polska 2:1
Hansen, samobójcza - Karczewska 58

Polska: Klabis - Mesjasz, Dudek, Buszewska, Zapała, Grzywińska, Achcińska, Zawistowska, Kaletka (53 Pajor), Wiankowska (85 Kopińska), Karczewska

Pięć dni wcześniej drużyna trenerki Niny Patalon rozgromiła w Gdyni najsłabszą w grupie F Armenię 12:0. We wtorek poprzeczka została zawieszona dużo wyżej, bowiem liderki grupy Norweżki w aktualnym światowym rankingu są sklasyfikowane na 11. miejscy, a Biało-Czerwone – na 33.

Październikowy remis z Norwegią 0:0 w Łodzi był uznany za niespodziankę. W rewanżu piłkarki gospodarzy od pierwszej minuty ruszyły do przodu i szybko osiągnęły dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw Gabriela Grzywińska, interweniując po centrze Guro Reiten z rzutu rożnego, głową zaskoczyła własną bramkarkę. Potem Caroline Graham Hansen miała tak dużo swobody w polskim polu karnym, że podwyższyła prowadzenie.

Wynik mógł być do przerwy wyższy, gdyby nie dwie świetne interwencje Karoliny Klabis.

Polki przeprowadziły kilka akcji ofensywnych, ale miały problem z ich dobrym wykończeniem i nie zagroziły bramce przeciwniczek.

Mnóstwo ożywienia w poczynania polskiej drużyny wniosła rezerwowa Ewa Pajor. Krótko po wejściu na boisko wydawało się, że jest faulowana przez norweską bramkarkę poza polem karnym w sytuacji sam na sam, jednak sędzia była innego zdania. W 58. minucie napastniczka VfL Wolfsburg idealnie wyłożyła piłkę Nikoli Karczewskiej, która z bliska trafiła do siatki, kończąc szybką akcję Polek.

Norweżki chciały "zamknąć" mecz trzecim golem i miały ku temu kilka bardzo dobrych okazji. Na przeszkodzie stanęła Klabis, która wygrała pojedynek jeden na jeden z Adą Hegerberg, a potem obroniła strzał tej rywalki z trzech metrów.

Końcówka należała do atakujących Polek, które cieszyły się nawet z wyrównania, ale okazało, że przy trafieniu Pajor był spalony i gol nie został uznany.

0 0-62

kolejno miejsce w tabeli, reprezentacja, ilość rozegranych spotkań, zdobyte punkty, bilans bramkowy

Mistrzostwa Świata 2023 odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. Zagra w nich rekordowa ilość 32 zespołów narodowych.