Spadek Rekordu Bielsko-Biała z Ekstraligi

Beniaminek nie zdołał się utrzymać w lidze. Ostatni w lidze był w przerwie zimowej i ostatni będzie na koniec sezonu.

Ekstraliga kobiet, 15.05.2022 r.
Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:3
Nowak 31-k - Kazanowska 73, 87, Rapacka 2, Macleans 23, Zawadzka 50-k

Sędzia: Ewa Żyła

Rekord: Ciupa – Rżany, Czyż, Cygan, Tracz, Kłębek (58 Vyshnevska), Nowak, Kupiak (66 Śmietana), Moskała (79 Wieczorek), Gąsiorek (46 Adamek), Gutowska (58 Palichleb)

Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Zając, Skupień (65 Giętkowska), Szymczak (72 Frontczak), Kaczor, Rapacka (82 Jezioro), Ratajczyk, Guściora (58 Kazanowska), Macleans (53 Miłek)

Porażka 1:5 z Górnikiem Łęczna w 20. kolejce Ekstraligi kobiet przesądziła o tym, że Rekord Bielsko-Biała opuszcza najwyższy szczebel piłkarstwa kobiecego w Polsce. Drużyna ze Śląska spada z Ekstraligi jako beniaminek. Grała w niej jedynie rok.

Rekord od początku swoich występów w piłkarskiej elicie był wymieniany jako jeden z potencjalnych spadkowiczów. Jesienią wygrał tylko jeden mecz i zimę spędzał na ostatnim miejscu w tabeli. Wiadomo już także, że spadnie z Ekstraligi również jako najsłabszy zespół. Zimowe zmiany trenerów nie pomogły w utrzymaniu.

Nie wiadomo jeszcze kto spadnie z ligi razem z Rekordem. Będzie to drugi z beniaminków Tarnovia Tarnów bądź grająca od lat w Ekstralidze kobiet Olimpia Szczecin. O drugim ze spadkowiczów zadecyduje najprawdopodobniej 21. kolejka w której Szczecin zagra bezpośredni mecz z Tarnowem.