TME SMS Łódź - nowy mistrz!

Piłka kobieca ma nowe mistrzynie Polski. Rozgrywki Ekstraligi po raz pierwszy w swej historii wygrał TME SMS Łódź.

Ekstraliga kobiet, 22.05.2022 r.
AZS UJ Kraków - TME UKS SMS Łódź 1:2
Daleszczyk 20 - Rędzia 5, Kopińska 61

Sędzia: Ewa Walczyńska

AZS UJ: Klabis - Nieciąg, Smaza, Wilk, Zapała - Wróbel (87 Maronde), Sitarz, Woźniak (58 Guzik), Daleszczyk (62 Bińkowska), Wójcik (81 Mordel), Derus (70 Malinowska)

SMS: Szperkowska - Kolis, Ziemiewicz, Konat, Rędzia (90+2 Dębowska), Grzybowska, Enjo, Amabila, Gąsieniec (62 Krezyman), Jedlińska (83 Rohn), Kopińska

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2021/2022 w Ekstralidze kobiet mistrzostwo w rozgrywkach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce zapewnił sobie TME SMS Łódź. Tym samym piłkarki z Łodzi zostały mistrzyniami Polski w piłce nożnej kobiet zdobywając najważniejsze krajowe trofeum.

SMS mistrzostwo zapewnił sobie w 21. kolejce Ekstraligi w której to pokonał na wyjeździe AZS UJ Kraków 2:1 po bramach Anny Rędzi i Dominiki Kopińskiej. Po końcowym gwizdku wystrzeliły szampany. Do końca sezonu łodziankom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz. 29 maja zmierzą się u siebie z Olimpią Szczecin. Po tym meczu odbędzie się oficjalna dekoracja mistrzyń i feta.

TME SMS Łódź w zeszłym sezonie zdobył swój pierwszy medal w Ekstralidze. Zakończył wówczas rozgrywki jako wicemistrz kraju. Teraz przełamał zaledwie jednoroczną dominację Czarnych Sosnowiec i został nowym - zupełnie nowym - mistrzem Polski w piłce kobiecej. Należy jednak zaznaczyć, że SMS od lat przygotowywał się do triumfu w Ekstralidze poprzez zdobywanie licznych medali w piłce młodzieżowej.

W przyszłym sezonie TME SMS Łódź będzie reprezentował naszą ligę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń UEFA.