Natalia Chudzik w III lidze włoskiej

Podstawowa piłkarka Ekstraligi ostatnich lat przeniosła się do Włoch. Chudzik w Ekstralidze spędziła aż 16 sezonów.


Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie Medyka Konin bez Chudzik. Co więcej, trudno było sobie wyobrazić polską Ekstraligę bez Chudzik. Jej brak stał się jednak faktem. Natalia Chudzik po rozstaniu się z konińskim Medykiem rozstała się również z polską ligą i wybrała grę na niższym poziomie rozrywkowym we Włoszech.

Czołowa postać naszej ligi ostatnich lat została przedstawiona jako zawodniczka włoskiego klubu Freedom F.C. będącego beniaminkiem Serie C a więc debiutanta na trzecim rozgrywkowym włoskiej piłki kobiecej. Do tego samego klubu z Medyka przeszła także kanadyjka z włoskim paszportem Alicia Tamburro, która w Koninie spędziła ostatnie półtora roku.

33-letnia Natalia Chudzik jest wychowanką Victorii Sianów. W 2005 roku przeszła do Medyka. Przez ostatnie szesnaście sezonów nieprzerwanie grała w Ekstralidze. Oprócz występów w Medyku grała także w Unii Racibórz i Górniku Łęczna, a od 2015 roku ponownie w Medyku. W składzie Medyka po Ani Gawrońskiej była najbardziej doświadczona piłkarka pod względem ilości występów w Ekstralidze.

Dwa lata temu została wybrana do złotej jedenastki piłkarek reprezentacji Polski wybranej z okazji stulecia PZPN. Z wybranego składu jest jedną z czterech aktywnych futbolistek obok Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek grających w niemieckim VfL Wolfsburg oraz Pauliny Dudek z francuskiego Paris Saint-Germain.