MMP U17 dla Rekordu Bielsko-Biała

Mistrzostwa Polski U17 rozegrane w Głogówku zakończyły się triumfem Rekordu Bielsko-Biała. Warszawa i Jelna z medalami.

W weekend 13-15 stycznia rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 17. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Diamenty Warszawa 3:2. Dwie bramki w meczu finałowym na wagę złota zdobyła Martyna Galus, a jedno trafienie dołożyła Julia Gutowska.

Na podium stanęła również UKS 3 Staszkówka Jelna po wygranej w meczu o 3. miejsce 6:1 z innym małopolskim klubem - AZS UJ Kraków. Były jedenaste w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej (wcześniejsze mistrzostwa de facto były rozgrywane jako U16).

Najlepszą zawodniczką trzydniowych mistrzostw została wybrana Julia Gutowska z mistrzowskiego Rekordu. Kinga Hebda z Jelnej została najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Weronika Araśniewicz z Diamentów Warszawa.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 były drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii U19, które wygrała Pogoń Tczew. Przed nami jeszcze marcowe finały w kategorii wiekowej U15, które zorganizuje AZS UAM Poznań.

MMP U17
1. Rekord Bielsko-Biała
2. Diamenty Warszawa
3. UKS 3 Staszkówka Jelna
4. AZS UJ Kraków
5-8. Wierzbowianka Wierzbno, UKS SMS Łódź, Czarni Sosnowiec, Beniaminek Krosno
9-12. Stomil Olsztyn, Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz, SWD Wodzisław Śląski, Ząbkovia Ząbki
13-16. TS ROW Rybnik, Rolnik Głogówek, Unia Opole, Mazovia Grodzisk Mazowiecki