Wiadomości

Asia Olszewska najlepszą piłkarką Katowic

Plebiscyt Złote Buki na piłkarkę 2022 roku w wielosekcyjnym klubie GKS Katowice wygrała Joanna Olszewska.


„Złote Buki” to tradycyjny plebiscyt organizowany przez GKS Katowice we współpracy z redakcją GieKSa.pl, w którym fani wybierają najlepszych sportowców poszczególnych sekcji reprezentujących barwy GKS-u Katowice. Wybierany jest piłkarz roku, piłkarka, siatkarz, hokeista oraz wydarzenie minionego roku.

W tym roku plebiscyt Złote Buki w kategorii piłkarka roku w GKS Katowice wygrała Joanna Olszewska. Oprócz niej w plebiscycie nominowane były także dwie inne zawodniczki ekstraligowej drużyny. Były to Marlena Hajduk oraz Amelia Bińkowska. Gala plebiscytu odbyła się 16 stycznia.

Niespełna 24-letnia Joanna Olszewska w Katowicach gra od początku sezonu 2018/2019. Wcześniej występowała we Wrocławiu. Na początku 2022 roku wróciła do gry po długiej kontuzji. GKS na półmetku sezonu Ekstraligi jest jej liderem i stoi przed szansą nie tylko zdobycia swojego pierwszego medalu ale nawet historycznego mistrzostwa Polski.

Defensywnie usposobiona Olszewska wygrała siódmą edycję katowickiego plebiscytu na piłkarkę roku. Wcześniej w plebiscycie trymowały Nicola Brzęczek (2021), Zofia Buszewska (2020), Kinga Kozak (2019), Natalia Nosalik (2017) oraz Angelina Łąckiewicz-Oślizło (2018 i 2016).


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - GieKSiarze