Wiadomości

Medalowa historia MMP U17

Rekord i Diamenty pierwszy raz z medalem. Jelna trzeci raz. Spójrzmy na historię Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16/U17.

W lutym 2013 roku Komisja ds. futsalu PZPN po raz pierwszy zorganizowała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Dwa temu nastąpiła reorganizacją roczników mistrzostw, na podstawie której mistrzostwa U16 zostały zastąpione mistrzostwami U17.

Ostatnio rozegrany został jedenasty mistrzowski turniej tego rocznika w futsalu. Podczas trzydniowej rywalizacji, która odbyła się w Głogówku na Opolszczyźnie po złoty medal sięgnął Rekord Bielsko-Biała, a wicemistrzem zostały Diamenty Warszawa dla których był to debiut w finałach mistrzostw tej kategorii wiekowej. Brąz w Głogówku wywalczyła UKS 3 Staszków Jelna, która od pięciu lat nieprzerwanie uzyskuje kwalifikacje do grona finalistów tego turnieju.

Spójrzmy jak wygląda medalowa historia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U16/U17.