Remis Resovii Rzeszów ze Stomilankami (foto)

Podziałem punktów zakończyło się starcie Resovii z Olsztynem. Faworyt do awansu znów zatrzymany w Rzeszowie.

Resovia Rzeszów - Stomilanki Olsztyn 1:1
Misiak - Sokołowska

Sędzia: Ewa Walczyńska (Lubelski ZPN)

Reosvia: Barszcz - Gołojuch, Czyż, Florek, Gajdur (46 Dańko), Misiak (70 Marszał), Strasińska (62 Litwin), Puzio, Kurasz, Bednarz, Kaput

Stomilanki: Ptaszek - Krech, Kędzia, Taranowska, Libera, Bida (76 Olender), Sokołowska, Rosiak, Kałużna, Osajkowska, Sunday (85 Milewska)

Trzy tygodnie temu Resovia Rzeszów ograła Rekord Bielsko-Biała 3:0, a teraz nie dała wygrać kolejnemu zespołowi bezpośrednio liczącemu się w grze o awans do Ekstraligi kobiet. W meczu ze Stomilankami Olsztyn padł remis 1:1.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowała się grająca u siebie Resovia. To właśnie gospodynie otworzyły wynik sobotniego spotkania. W 12. minucie efektownym uderzeniem popisał się Aleksandra Misiak i "biało-czerwone" poczuły, że są w stanie sięgnąć po komplet punktów. Nie cieszyły się jednak z prowadzenia zbyt długo, bo już siedem minut później do wyrównania doprowadziła Aleksandra Sokołowska strzałem zza pola karnego. W drugiej odsłonie lepsze wrażenie zostawiły po sobie Stomilanki.

Po 14. kolejkach pierwszej ligi liderami ligi są Stomilanki Olsztyn i Rekord Bielsko-Biała, który mają po 33 punkty. Przypomnijmy, że awans do Ekstraligi uzyskają właśnie dwa najlepsze zespoły z I ligi. Resovia Rzeszów ma o dziesięć punktów mniej i zajmuje 5. miejsce.