XII edycja „Mała Piłkarska Kadra Czeka”

Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” wygrała tak samo jak rok temu drużyna UKKS Katowice. Na podium Świdnica i Łańcut.

W dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi odbył się 12. Ogólnopolski Turniej LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt — Mistrzostwa KZ LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. W turnieju mistrzowskim udział wzięło 13 drużyn.

Mistrzostwo Krajowego Zrzeszenia LZS obroniła drużyna UKKS Katowice (woj. śląskie), wicemistrzem została Polonia Świdnica (woj. dolnośląskie), trzecie miejsce zajęły piłkarki z SPEC Stal Łańcut (woj. podkarpackie). W meczu finałowym Katowice rozbił Świdnicę 3:0.

Królową strzelców została Justyna Kądziela z LZS Lubawa. MVP turnieju wybrana została tak samo jak rok temu Nicola Gałuszka z UKKS Katowice. Najlepszą bramkarką okazała się być Julia Biliniewicz z Polonii Świdnica.

Organizatorem „MPKCz” było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, partnerami: Polski Związek Piłki Nożnej, Opolski Związek Piłki Nożnej, Miasto Zamość. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Turniej na Opolszczyźnie był przeznaczonych dla zawodniczek w kategorii wiekowej U13. W dniach 17-20 lipca w Zamościu odbędzie się Ogólnopolski Turniej LZS Piłkarska Kadra Czeka dla zawodniczek urodzonych w 2008 roku i młodszych.