Do kraju wraca Ola Sudyk

Po swoim drugim epizodzie we Włoszech do kraju wraca Aleksandra Sudyk. Doświadczona pomocniczka wzmocni Rekord.


Nową piłkarkę ma Rekord Bielsko-Biała. Szeregi beniaminka Ekstraligi kobiet, który jest na dobrej drodze, aby na dłużej zapewnić sobie miejsce w gronie dwunastu najlepszych klubów najwyższej klasy rozgrywkowej polskiej piłki kobiecej wzmocniła właśnie Aleksandra Sudyk. Doświadczona pomocniczka tym samym wraca do Polski z Włoch.

Przez ostatnie pół roku Sudyk występowała w klubie Spezia Calcio grającym w Serie C, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym włoskiego futbolu. Wcześniej także miała krótki epizod w lidze włoskiej - jesienią 2021 roku grała w Pink Bari Calcio, również w Serie C.

Niespełna 28-letnia defensywna pomocniczka ma spore doświadczenia na boiskach naszej krajowej Ekstraligi. Reprezentowała w lidze barwy takich klubów jak Pogoń Tczew, Sportis KKP Bydgoszcz i Olimpia Szczecin. Na szczeblu Ekstraligi kobiet rozegrała łącznie 133 spotkania i zdobyła 10 bramek. Grała również w młodzieżowych zespołach Medyka Konin. Jest wychowanką Piasta Człuchów.

- Cieszę się, że doświadczona zawodniczka - a taką właśnie jest Ola - jest z nami w drużynie. Przy tak młodym zespole jaki posiadamy potrzebna była taka zawodniczka, która będzie regulować nasze poczynania na boisku. Dodatkowo wzrasta rywalizacja, a to zawsze jest z korzyścią dla drużyny - skomentował pozyskanie Sudyk trener Mateusz Żebrowski z Rekordu Bielsko-Biała na łamach klubowej strony internetowej.