Julia Bukarowicz zadebiutowała w I lidze

Łodzianka Julia Bukarowicz jako sędzia asystentka zadebiutowała w meczu męskiej I ligi. Dalej będzie Ekstraklasa?


10 lutego podczas rozgrywania zaległego meczu Fortuna 1 ligi swój sędziowski debiut na tym poziomie rozgrywkowym zaliczyła Julia Bukarowicz. Sędzia międzynarodowa asystowała arbitrowi Leszkowi Lewandowskiego w starciu Resovia Rzeszów - Wisła Płock (2:2). Debiut Bukarowicz na zapleczu męskiej Ekstraklasy to bardzo radosna wiadomość zarówno dla całego środowiska kobiecego arbitrażu, jak i futbolu kobiecego.

Przed tym sezonem Bukarowicz uzyskała uprawnienia sędzi asystentki drugiej grupy. Sędziowie tej kategorii uprawieni są do udziału w spotkaniach poziomu II i I ligi męskiej. Jesienią sędzia asystentka z Łodzi brała udział w meczach drugiej ligi, a teraz zadebiutowała w pierwszej lidze.

Spośród sędzi asystentek najwyżej klasyfikowana u nas w kraju jest Paulina Baranowska, która bierze udział w meczach Ekstraklasy. Wcześniej również Katarzyna Wójs była uwzględniana w meczach elity, lecz w tym sezonie najwyżej miała okazję biegać po boiskach I ligi. Teraz swój debiut w pierwszej lidze zaliczyła Julia Bukarowicz. W meczach II ligi bierze udział Aleksandra Ulanowska. Wszystkie to międzynarodowe sędzie asystentki.

Niespełna 30-letnia Julia Bukarowicz od początku 2022 roku jest sędzią międzynarodową. Droga do plakietki sędzi FIFA zajęła jej sześć lat od ukończenia kursu sędziowskiego. W Ekstralidze kobiet zadebiutowała w sezonie 2017/2018. Swój debiut w spotkaniach międzypaństwowych zaliczyła już w 2018 roku. Zanim została sędzią piłkarską grała w piłkę jako zawodniczka Widzewa Łódź i UMKS Zgierz.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Paweł Golonka, cwks-resovia.pl