Większe dniówki dla reprezentantek Polski

PZPN dwukrotnie zwiększył stawkę dzienną dla reprezentantek kadry "A". Dotyczy to jednak tylko jednej reprezentacji.

Pod koniec stycznia Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej jednogłośnie przyjął projekt zmiany stawki dziennej dla reprezentantek Polski przebywających na zgrupowaniach kadry narodowej "A". Tym samym piłkarki otrzymały sto procent podwyżki, lecz należy przy tym dodać, że przysługująca im stawka dzienna zmieniła się pierwszy raz od początku 2019 roku.

600 PLN – za każdy dzień pobytu na zgrupowaniach i meczach towarzyskich oraz meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy i Ligi Narodów z wyłączeniem zgrupowań i meczów towarzyskich rozgrywanych w ramach przygotowań do turniejów finałowych Mistrzostw Europy i Świata
- czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podwyżka dla reprezentantek oczywiście może cieszyć. Objęła ona jednak tylko reprezentację "A" w piłce nożnej na trawie. Dotychczas było tak, że dniówka w reprezentacji "A" na trawie wynosiła tyle samo ile w kadrze na przykład futsalu kobiet. Teraz futsal oraz beach soccer będą niestety tymi "gorszymi" kadrami, choć i tak PZPN wypłaca tym zawodniczkom mniej dniówek ze względu, że mają znacznie mniej zgrupowań i rozgrywają o wiele mniej meczów międzypaństwowych.

Dniówka w reprezentacji futsalu będzie wynosiła dalej 250 zł w przypadku pobytu na zgrupowaniach i meczach towarzyskich oraz 300 zł w przypadku pobytu na zgrupowaniach i meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy. W kadrze beach soccera będą to jeszcze niższe kwoty, odpowiednio - 200 i 250 zł.