Martyna Brodzik zadebiutowała w reprezentacji

Takie przypadki nie zdarzą się często. Martyna Brodzik z Pogoni Szczecin zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski.

Podczas piątkowego meczu towarzyskiego Szwajcaria - Polska (4:1) rozegranego w hiszpańskiej Marbelli w biało-czerwonych barwach zadebiutowała Martyna Brodzik. Dla pomocniczki urodzonej w 2001 roku był to jej absolutny debiut w narodowej reprezentacji. Brodzik nigdy wcześniej nie była bowiem powoływana do młodzieżowych reprezentacji Polski. Sporadycznie zdarza się aby zawodniczka w seniorskim wieku debiutowała w kadrze "A" bez wcześniejszej gry w jakiekolwiek młodzieżówce. Jej piątkowy debiut w kadrze był zasługą zarówno jej dobrej dyspozycji w ostatnich miesiącach, jak i znakomitej formy liderującej w Ekstralidze kobiet, Pogoni Szczecin.

W swoim debiucie Brodzik weszła na plac gry w 81. minucie, kiedy to zmieniła inną szczeciniankę Emilię Szymczak, która niegdyś grała w Szczecinie a ostatniego lata została zawodniczką słynnej FC Barcelony gdzie gra w drużynie rezerw na drugim poziomie rozgrywkowym hiszpańskiego futbolu. Nowa reprezentantka Polski wystąpiła w koszulce z numerem "24".

Pomocniczka Pogoni Szczecin pochodzi z Brzeżna pod Świdwinem w województwie zachodniopomorskim. Od najmłodszych lat była związana z Olimpią Szczecin, która niespełna dwa lata temu przeszła pod szyld Dumy Pomorza. Na poziomie Ekstraligi zadebiutowała jako piętnastolatka w 2016 roku. Na swoim koncie ma 103 występy na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego oraz sześć strzelonych goli, z czego trzy minionej jesieni.

W najbliższy wtorek dojedzie do rewanżu w ramach towarzyskiego dwumeczu ze Szwajcarią. Wówczas przed szansą debiutu w reprezentacji selekcjonerki Niny Patalon stanie inna szczecińska zawodniczka - Natalia Oleszkiewicz. Liderka klasyfikacji strzelczyń tak samo, jak Brodzik otrzymała ostatnio swoje pierwsze powołanie kadry "A".