Nowy prezes u lidera I ligi kobiet

Lider I ligi kobiet, Resovia Rzeszów ma nowego prezesa. Klub za parę miesięcy chce świętować historyczny awans do elity.


23 lutego w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Resovia" w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono nowego włodarza kobiecej sekcji piłkarskiej klubu Resovia Rzeszów. Sternikiem żeńskiej części rzeszowskiego klubu został Sebastian Skalski, który na stanowisku prezesa zastąpił Zbigniew Bednarza. Nowa osoba na tym stanowisku ma pomóc Resovii w osiąganiu coraz to lepszych, a nawet i historycznych wyników.

- Uznaliśmy, że nadszedł czas na nowe wyzwania i mam nadzieję, iż za kilka miesięcy będziemy świętować historyczny awans do Ekstraligi. Chcemy, aby wzrosło zainteresowanie kibiców piłką nożną kobiet. Już teraz zapraszamy na nasze mecze, bo dziewczyny naprawdę grają dobrze i zostawiają serce na boisku - mówił nowy prezes na konferencji prasowej cytowany przez czytajrzeszow.pl

Skalski ma 42 lat. Pochodzi z Leska. Jest prezesem spółki Geokart-International, która od dłuższego czasu wspiera Szkołę Mistrzostwa Sportowego "Resovia". Firma, którą zarządza świadczy kompleksowe usługi z dziedziny geodezji, kartografii i fotogrametrii. W młodości grał w piłkę nożną w Sanovii Lesko, której dziś jest wiceprezesem.

Po pierwszej części sezonu Resovia Rzeszów jest liderem I ligi kobiet i faworytem do awansu na szczebel Ekstraligi kobiet, na którym jeszcze nigdy nie grała. Jesienią zespół, którego opiekunem jest trener Łukasz Wojtala nie przegrał żadnego meczu w lidze. Sama Resovia od paru lat jest najmocniejszym klubem kobiecym na Podkarpaciu. Oprócz gry seniorek w I lidze jej juniorki rywalizują w Centralnych Ligach Juniorek U16 i U18.

Skład zarządu kobiecej sekcji Resovii od teraz tworzą: Sebastian Skalski - prezes, Zbigniew Bednarz - wiceprezes sekcji i kierownik drużyny seniorek, Paweł Szurgociński - wiceprezes sekcji i trener juniorek CLJ U16 oraz Sabina Wargacka-Sitek - sekretarz sekcji i asystentka trenerki CLJ U18.