W rewanżu wygrana ze Szwajcarią 1:0

Pierwszy mecz zakończony porażką 1:4. Drugi zwycięski 1:0. Polki zakończyły zgrupowanie w hiszpańskiej Marbelli.

27.02.2024, mecz towarzyski
Szwajcaria - Polska 0:1
Wiankowska

Szwajcaria: Peng - Riesen, Bühler (46 Calligaris), Stierli, Maritz (62 Sow), Piubel (46 Egli), Bienz (78 Kamber), Wälti, Bachmann, Mauron (62 Crnogorcevic), Xhemaili (46 Vallotto)

Polska: Szemik - Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska, Padilla-Bidas (79 Lefeld), Grabowska (89 Oleszkiewicz), Brodzik (62 Domin), Kamczyk (62 Wróbel), Adamek (46 Krezyman), Pajor

W tym przypadku nie było to spotkanie rewanżowe tylko z nazwy. Seniorska reprezentacja Polski w ostatni piątek przegrała ze Szwajcarią 1:4 w pierwszym starciu w ramach towarzyskiego dwumeczu rozegranego w Hiszpanii. We wtorkowym rewanżu nasza kadra pokonała rywalki 1:0 po zwycięskim golu, który w 75. minucie spotkania zdobyła Martyna Wiankowska.

Pod względem personalnym oba spotkania bardzo różniły się od siebie. Pia Sundhage, trenerka Szwajcarii w porównaniu do piątkowego meczu w swoim wyjściowym składzie na rewanż zostawiła tylko trzy zawodniczki. Z kolei Nina Patalon dokonała czterech zmian w wyjściowym ustawieniu. Na ławce usiadły Kiedrzynek, Zieniewicz, Lefeld i Szymczak, a do gry od początku oddelegowane zostały Szemik, Mesjasz, Brodzik oraz Padilla-Bidas.

Jedyny gol dający biało-czerwonym zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem padł w 75. minucie. Po rzucie rożnym futbolówkę do bramki rywalek skierowała Martyna Wiankowska, która na co dzień występuje w klubie niemieckiej Bundesligi - 1. FC Köln. Dla naszej kadry było to pierwsze w historii zwycięstwo nad Szwajcarią.

W 89. minucie swój debiut w reprezentacji Polski odnotowała napastniczka Natalia Oleszkiewicz z Pogoni Szczecin.

Teraz reprezentacja Polski będzie oczekiwała na 5 marca, kiedy to odbędzie się losowanie grup Ligi Narodów, która jednocześnie będzie eliminacjami do Mistrzostw Europy 2025. Pierwsze mecze o kwalifikacyjne punkty zaplanowane są już na kwiecień.