Najbliższy domowy mecz Polek w Gdyni

Z kim, to okaże się 5 marca. Wiadomo jednak gdzie. Reprezentacja Polski najbliższy mecz rozegra w Gdyni.


Choć jeszcze nie wiadomo z kim zmierzy się reprezentacja Polski, co więcej - nie wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się mecz to mimo tego znana jest już jego lokalizacja. Najbliższy mecz kobiecej reprezentacji Polski rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Gdyni, na którym regularnie swoje mecze rozgrywa Arka Gdynia.

To dość niecodzienna sytuacja pod względem liczby niewiadomych. Doszło jednak do niej ze względu na kwestie logistyczne. 5 marca odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych Mistrzostw Europy 2025. Pierwsza kolejka w której rozegrane zostaną dwa mecze o punkty zaplanowana została przez UEFA na termin 3-9 kwietnia. Dlatego Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej już wyznaczyli gospodarza pierwszego domowego meczu eliminacji naszej kadry - padło na Gdynię.

Reprezentacja Polski w Gdyni swoje mecze rozgrywa ostatnio co roku - ten będzie trzecim z rzędu. W 2022 roku Polki na stadionie Arki pokonały Armenię 12:0, a we wrześniu 2023 roku zwyciężyły z Ukrainą 2:1 przy niemalże 5 tysięcznej publiczności. Pozostaje mieć nadzieję, że również i teraz Gdynia okaże się szczęśliwa dla kadry prowadzonej przez trenerkę Ninę Patalon.