Pięć bramek i piąte zwycięstwo Radomia (foto)

HydroTruck Radom pokonał Bielawiankę Bielawa 5:0 w meczu I ligi. Dla radomianek było to piąte zwycięstwo w sezonie.

I liga kobiet, 02.03.2024 r.
HydroTruck Radom - Bielawianka Bielawa 5:0
Pohrybniak x2, Oleksiak, Orłowska, Żabicka

Sędzia: Patrycja Turczyn (Podkarpacki ZPN)

HydroTruck: Ptaszek - Rosińska (77 Brodawka), Tracz, Bagińska, Sobczak, Pohribniak (82 Niedbała), Majewska (62 Żabicka), Tkaczyk, Bida (62  Soboń), Oleksiak, Orłowska (82 Olesińska)

Bielawianka: Valchuk (46 Hładko) - Kubik, M.Kruk, T.Kruk, Piotrowska, Rżany, Migacz, Z.Kruk, Rogaciova, Szczepańska, Tylak (71 Kamosz)

Tydzień temu HydroTruck Radom w zaległy meczu z jesieni bezbramkowo zremisował u siebie z Polonią Środa Wielkopolska. Teraz podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego dopisała do swojego konta kolejne punkty - tym razem trzy wywalczone po zwycięstwie nad Bielawianką Bielawa aż 5:0.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęła Ukrainka Maryna Pohribniak, kiedy to w 19. minucie po strzale głową pokonała swoją rodaczkę Mariię Valchuk. Tuż przed przerwą wynik podwyższyła Paulina Oleksiak, która dopadła do piłki na dwudziestym metrze i podwyższyła prowadzenie pięknym uderzeniem.

Drugiej połowy nie rozpoczęła bramkarka Bielawianki - Mariia Valchuk, która uległa kontuzji. Zespół z Dolnego Śląska nie miał zmienniczki na tą pozycję wobec tego między słupkami stanęła zawodniczka z pola.

W 48. minucie na 3:0 strzeliła Pohribniak dla której był to jej piąty gol w sezonie na boiskach I ligi. Gol na 4:0 to dośrodkowanie Tkaczyk i główka Wiktorii Orłowskiej. Wynik w 90. minucie ustaliła Klaudia Żabicka strzałem z dystansu.