Awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski

Wicelider Ekstraligi opadł z rozgrywek. TS ROW Rybnik wygrał w dogrywce. Respekt Myślenice odrobił trzy bramki straty.

Rozegrane zostały wszystkie mecze 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu. Jako pierwszy awans do ćwierćfinałów zapewnił sobie TS ROW Rybnik, który awansem rozegrał swój mecz z Silesia Box Siemanowice Śląskie. Zespół z Ekstraligi, który rok temu grał w finale Pucharu Polski teraz, aby pokonać pierwszoligową Silesie potrzebował dogrywki.

Pozostałe siedem meczów odbyło się w zeszły weekend. Pewnego rodzaju niespodzianką jest wygrana Stomialnek Olsztyn nad Nowym Świt Górzno. Wiceliderki Ekstraligi futsalu przegrały w Olsztynie z najsłabszym obecnie zespołem trawiastej Ekstraligi - Stomilankami 3:6. Słowa uznana nalezą się Respektowi Myślenice, który po sześciu minutach gry przegrywał 0:3, lecz finalnie pokonał Kalwariankę Kalwaria 10:4.

Teraz zespoły będą oczekiwały na losowanie par ćwierćfinałowych.

1/8 finału Pucharu Polski w futsalu

Silesia Box Siemanowice Śląskie – TS ROW Rybnik 3:3, pd. 3:4
Paulina Załęcka, Marlena Konieczna, Joanna Kęsoń - Katarzyna Rozmus, Magdalena Łuczak, Martina Bulavova, Agata Sobkowicz
Chemik Bydgoszcz – Red Devils Ladies Chojnice 0:3
Natalia Urbanowicz, Izabela Pawłowska, Paula Zawistowska
AZS UAM Poznań – Rolnik Głogówek 4:2
Maria Katarzyńska, Monika Skowrońska, Zuzanna Krystkowiak, Gabriela Przybył - Martyna Małolepsza x2
Stomilanki Olsztyn – Nowy Świt Górzno 6:3
Gabriela Kędzia x2, Justyna Libera x2, Oliwia Czarnecka, Kamila Osajkowska - Agata Bała x2, Klaudia Kowiako
Respekt Myślenice – Kalwarianka Kalwaria 10:4
Angelika Kulpa x5, Karolina Topa x2, Zuzanna Węglarz, Maria Dziadkowiec, samobójcza - Inga Siwek x3, Kinga Suchanek
Iskra Tarnów – Słomniczanka Słomniki 0:5
Julia Basta x2, Sandra Chrząszcz, Sonia Jurka, samobójcza
FC Druga Szansa – Rekord Bielsko-Biała 0:8
Wiktoria Pietrzyk x2, Anna Sydorenko, Aleksandra Kaim, Katarzyna Moskała, Oksana Shevchuk, Karolina Czyż, Maria Suwada
UKS SMS II Łódź – AZS UW Warszawa 4:5
Klaudia Maciejko x3, Zofia Pągowska - Emilia Jarzyna x2, Maja Kozłowska x2, Kornelia Bińczyk

Rok temu futsalowy Puchar Polski zdobył AZS UAM Poznań po zwycięstwie w finałowym dwumeczu z TS ROW Rybnik.