Druga porażka

Polki nie podniosły się po wyjazdowej przegranej z Islandią i uległy teraz Austriaczkom. Na trybunach 4 tysiące widzów.

09.04.2024, eliminacje Mistrzostw Europy 2025
Polska - Austria 1:3
Kamczyk - Puntigam, Purtscheller, Campbell

Sędzia: Stephanie Frappart (Francja)

Polska: Kiedrzynek - Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska (90 Lefeld), Padilla Bidas (73 Wróbel), Zieniewicz, Grabowska, Kamczyk, Jedlińska (58 Adamek), Pajor

Austria: Zinsberger - Schiechtl (72 Schasching), Georgieva, Kirchberger, Hanshaw,Purtscheller (72 Pinther), Degen, Puntigam, Höbinger (73 Billa), Dunst (81 Hickelsberger), Campbell (90 Kolb)

Pierwsze dwa spośród w sumie sześciu meczów Dywizji "A" Ligi Narodów, która jest eliminacjami do Mistrzostw Europy 2025 pokazały, że szanse Polek na historyczny awans na EURO został niesłusznie wyolbrzymione. W piątek biało-czerwone przegrały na wyjeździe z Islandią 0:3 na otwarcie grupowych eliminacji, a teraz w Gdyni uległy Austrii 1:3. Takie wyniki nie przekreślają jednak szans Polek na występ w przyszłorocznych finałach ME.

W porównaniu do meczu z Islandią trenerka Nina Patalon dokonała dwóch zmian w swoim składzie. Między słupkami zamiast Kingi Szemik stanęła Katarzyna Kiedrzynek, a w ofensywie w miejsce Kayly Adamek zagrała Klaudia Jedlińska. Od początku obie drużyny narzuciły szybkie tempo, ale to przyjezdne osiągnęły optyczną przewagę. W 15. minucie wynik spotkania otworzyła Sarah Puntigam.

Początek drugiej połowy był obiecujący dla Polek. W 55. minucie pięknego gola z dystansu zdobyła Ewelina Kamczyk dając nadzieję, na korzystny wynik. Niestety dziesięć minut później Lilli Purtscheller sprawiła, że to Austriaczki znów były na prowadzeniu. Triumf swojego zespołu w doliczonym czasie gry przypieczętowała Eileen Campbell.

Spotkanie w Gdyni z wysokości trybun oglądało 3920 widzów. Warto dodać, że arbitrem meczu była Stephanie Frappart, obecnie najlepsza sędzia piłkarska na świecie.

Choć w dwóch pierwszych meczach w grupie biało-czerwone zanotowały dwie porażki, co skutkuje zajęciem na chwilę obecną ostatniego miejsca w tabeli nie przekreśla to ich szans na udział w EURO 2025. Przed naszą kadrą jeszcze dwa mecze z Niemkami oraz rewanże z Islandią i Austrią. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy uzyskają dwa najlepsze zespoły z grupy, a dwa pozostałe zagrają w barażach.