Czas na OOM 2024

Na Lubelszczyźnie rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży uchodząca za mistrzostwa Polski U15.


Od niedzieli do piątku rozgrywana będzie XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej kobiet uchodząca także za mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich U-15. Miejscem rozgrywania Olimpiady będzie Tomaszów Lubelski i Szczebrzeszyn na Lubelszczyźnie.

Kwalifikacje do udziału w OOM odbywały się przez cały sezon do czerwca makroregionalnych grupach. Były cztery grupy, a w każdej z nich były po cztery województwa. Po dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy awansowały do turnieju OOM. W porównaniu do ubiegłorocznego turnieju, który odbył się na Śląsku Cieszyńskim na liście uczestników są trzy zmiany. Awansu względem roku poprzedniego nie uzyskała Małopolska, Mazowsze oraz Podlasie. Ich miejsce zajmą reprezentację województwa łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego. Brak awansu do grona finalistów małopolski - ubiegłorocznego mistrza i Mazowsza- ubiegłorocznego wicemistrza to spore niespodzianki.

Rozgrywki kadr wojewódzkich U15 są przeznaczone w tym sezonie dla zawodniczek z roczników 2009-2010. W turnieju finałowym reprezentacje rozegrają po trzy mecze grupowe. Mistrzowie grup zmierzą się ze sobą w finale, a wicemistrzostwie zagrają o brązowy medal. Nie będzie meczów półfinałowych i o miejsca 5-7.

OOM nosi imię śp. Ireny Półtorak - najbardziej oddanej i zasłużonej dla polskiego futbolu kobiecego działaczki. Pani Irena w 1974 roku zakładając żeńską drużynę Czarnych Sosnowiec dała podwaliny futbolu kobiecego na Śląsku. W 1981 roku została kierownikiem reprezentacji Polski w jej pierwszym historycznym meczu rozgrywanym we Włoszech. Aż do samej śmierci (styczeń 2013) była aktywnie zaangażowana w futbol Pań poprzez działalność w Śląskim Związku Piłki Nożnej i kierownicze funkcje w młodzieżowych reprezentacjach PZPN.

Grupa A: Kujawsko-Pomorski ZPN, Lubelski ZPN, Śląski ZPN, Wielkopolski ZPN
Grupa B: Łódzki ZPN, Podkarpacki ZPN, Dolnośląski ZPN, Pomorski ZPN

niedziela
11:30 Kujawsko-Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN (Tomaszów Lubelski)
12:30 Łódzki ZPN - Pomorski ZPN (Szczebrzeszyn)
15:30 Lubelski ZPN - Śląski ZPN (Tomaszów Lubelski)
15:30 Podkarpacki ZPN - Dolnośląski ZPN (Szczebrzeszyn)

poniedziałek
11:00 Wielkopolski ZPN - Śląski ZPN (Tomaszów Lubelski)
11:00 Pomorski ZPN - Dolnośląski ZPN (Szczebrzeszyn)
15:30 Kujawsko-Pomorski ZPN - Lubelski ZPN (Tomaszów Lubelski)
15:30 Łódzki ZPN - Podkarpacki ZPN (Szczebrzeszyn)

środa
10:00 Lubelski ZPN - Wielkopolski ZPN (Tomaszów Lubelski)
11:00 Podkarpacki ZPN - Pomorski ZPN (Szczebrzeszyn)
12:00 Śląski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN (Tomaszów Lubelski)
13:00 Dolnośląski ZPN - Łódzki ZPN (Szczebrzeszyn)

piątek
10:30 mecz o 3. miejsce (Tomaszów Lubelski)
12:30 mecz o 1. miejsce (Tomaszów Lubelski)