Nowi w Centralnej Lidze Juniorek U18

Beniaminek Krosno, Lech Poznań, GKS Katowice i Diamonds Warszawa awansowali po barażach do Centralnej Ligi Juniorek.


W połowie czerwca rozgrywane były dwustopniowe baraże o udział w Centralnej Lidze Juniorek U18. Po ostatnim sezonie z ligi spadły cztery zespoły - KSP Kielce i Legnionistki Warszawa (które zimą przejęły miejsce SWD Wodzisław Śląski) z grupy południowej oraz AS Stomil Olsztyn z grupy północnej. W trakcie sezonu z gry wycofała się Ząbkovia Ząbki. Tyle samo zespołów po barażach mogło awansować do CLJ U18.

Aby wyłonić nowe zespoły, które zagrają w CLJ U18 potrzebne były dwustopniowe baraże. Teoretycznie każde województwo mogło mieć swojego jednego przedstawiciela grającego w barażach, ale tylu chętnych nie było. Ostatecznie awans do CLJ uzyskały zespoły: Lech Poznań, GKS Katowice, Diamonds Acedemy Warszawa oraz Beniaminek Krosno. Szczególnie Diamonds, GieKSa i Beniaminek to uznane marki w piłce juniorskiej.

I runda
Victoria Sianów - wolny los
Lech Poznań - Pogoń Tczew (5:1, 3:0),
Stomilanki Olsztyn - wolny los
Tęcza Bydgoszczy - Diamonds Academy Warszawa (0:5, 0:3 - walkower)
PTC Pabianice - Unia Opole (0:2, 1:3)
GKS Katowice - wolny los
Beniaminek Krosno - wolny los
Iskra Tarnów - Unia Lublin (9:0, 5:1)

II runda - finałowa
Victoria Sianów - Lech Poznań (0:23, 0:3 - walkower)
Unia Opole - GKS Katowice (0:6, 0:3 - walkower)
Stomilanki Olsztyn - Diamonds Academy Warszawa (0:3, 0:3 - walkower)
Beniaminek Krosno - Iskra Tarnów (9:0, 4:1)

W sezonie 2023/2024 mistrzem Polski wyłonionym w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U18 zostali Czarni Sosnowiec, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali UKS 3 Staszkówka Jelna. Brązowe medale odebrali z kolei UKS SMS Łódź oraz Diamenty Warszawa.