Remis na koniec meczu

W Krakowie Podgórze zremisowało z Golem 1:1.

I liga, gr. południowa, 03.09.2011 r. godz. 11:00
Podgórze Kraków - ISD-AJD Gol Częstochowa 1:1 (0:0)
Frączek 87 - Ciupa 85

Żółte kartki: Sukiennik, Uchnast

Podgórze: Doroż - Sekuła (70 Sołtysińska), Biernat, Prokop, Kokoszka - Danek, Pasieka, Żak, Kurek (88 Górecka) - Czopik, Frączek

ISD-AJD: Klabis - Uchnast, Wolak (83 Ciupa), Maziarz (58 Mysłek), Kmiecik, Sukiennik (88 Kott), Jędrak, Bąk, Nowakowska, Klyta (36 Matczak), Di Giusto

Obie bramki padły w ostatnich 10 minutach spotkania. Najpierw akcję przeprowadziły dwie rezerwowe Gola. Sonia Mysłek zagrała do wprowadzonej chwilę wcześniej Klaudii Ciupy, a ta z bliska pokonała Patrycję Doroż. Dwie minuty później niedokładne zagranie zawodniczki z Częstochowy przejęła Patrycja Pasieka, sama weszła w pole karne i zagrała na środek tak, że Izie Frączek wystarczyło tylko dostawić nogę.

Samo spotkanie raczej nie zachwyciło. Dwie drużyny kandydujące do gry o najwyższe cele w I lidze pokazały mało ofensywnych akcji. Gra toczyła się głównie w środku pola. W pierwszej połowie więcej z gry miały przyjezdne. Dwukrotnie bliska zdobycia bramki była Katarzyna Bąk, ale najpierw jej strzał z dystansu obroniła Patrycja Doroż, a potem po zagraniu Justyny Maziarz Bąk nie trafiła do pustej bramki. Podobnie było pod drugą bramką. Tam z kolei Izabela Frączęk minęła już Karolinę Klabis, ale na spółkę z Darią Kokoszką nie potrafiły wbić futbolówki do siatki. W drugiej części przewagę uzyskało Podgórze. Obok wspomnianych wcześniej akcji bramkowych bliska zdobycia bramki była Patrycja Danek, ale z ostrego kąta trafiła wprost w ręce bramkarki. W odpowiedzi groźnie pod krakowską bramką było po akcji Kamili Kmiecik, ale jej strzał został zablokowany.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym z przebiegu gry remisem, choć z pewnością rozczarowało poziomem. Należy jednak pamiętać, że w ubiegłym sezonie w meczach tych drużyny dwukrotnie zdecydowanie wygrywały piłkarki Gola, stąd być może wynikła bardziej zachowawcza taktyka i gra Podgórza.

Sponsorem relacji video jest sklep e-futbol.pl

Galeria