Dwie bramki 15-latki!

Dwie bramki 15-letniej Ewy Pajor dały wygraną Medyka Konin 3:0 z Białą Podlaską.

Ekstraklasa kobiet, 14.04.2012 r. godz. 14.00
Medyk Konin - AZS PSW Biała Podlaska 3:0
Ewa Pajor (60, 81), Marta Woźniak (69)

Sędzia: Aneta Kowalska (Śląski ZPN)

Medyk Konin: Katarzyna Jankowska - Irina Vasylyuk, Radoslava Slavcheva, Hanna Olszańska, Anastasija Sverdlova, Sandra Sałata (85 Dominika Machnacka), Natalia Pakulska, Aleksandra Sikora, Marta Woźniak, Anna Gawrońska, Sandra Lichtenstein (55 Ewa Pajor).

AZS Biała Podlaska: Edyta Kanclerz - Anna Sosnowska, Magdalena Sykuła, Marta Konicka, Konieczna, Adriana Sikora, Elżbieta Edel, Anna Ciupińska, Angelina Ignatieva, Natalia Niewolna (89 Monika Czerwiak), Aleksandra Jaworek (70 Kinga Szumiło).

Medyk Konin po golach w drugiej połowie spotkania Ewy Pajor i Marty Woźniak pokonał na własnym boisku walczący o utrzymanie w lidze AZS PSW Biała Podlaska 3:0.

Bohaterką tego spotkania i całej 13. kolejki została Ewa Pajor. Ta 15-letnia zawodniczka w 55. minucie spotkania po raz pierwszy w swojej karierze pojawiła się na boisku Ekstraligi. Dwie minuty później wspomniana zawodniczka po zagraniu Anny Gawrońskiej otworzyła wynik spotkania pewnie pokonując Edytę Kanclerz, 33-letnią golkiperkę z Białej Podlaskiej.

Kolejnego gola dla konińskiego Medyka zdobyła dziesięć minut później Marta Woźniak, która wpisała się na listę strzelców bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostateczny wynik sobotniego spotkania akcji prawym skrzydłem Aleksandry Sikory ustaliła debiutująca Pajor.

Od dnia dzisiejszego zapewne to nie Anna Gawrońska - najskuteczniejsza strzelczyni Medyka a Ewa Pajor młoda reprezentantka Polski do lat 17 będzie uchodzić za najgroźniejsze ogniwo konińskiego zespołu trener Niny Patalon.

Działacze z Białej Podlaskiej oprócz pretensji do swojego zespołu mogą również rościć pretensje skierowane do Polskiego Związku Piłki Nożnej. To właśnie PZPN w tym roku wydał zgodę dopuszczającą Ewę Pajor do rozgrywek seniorek pomimo iż w świetle przepisów zawodniczka status "senior" otrzymuje z dniem szesnastych urodzin a te młoda kadrowiczka obchodzić będzie dopiero 3 grudnia.